A temető maga a történelem

Nemzeti emlékhelyek turistáknak is

[V.J.] publikálva: 2013-08-01 12:33:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A magyar történelem, a magyarság nagyjai emlékének ápolását kívánja népszerűsíteni a nemrég létrehozott Nemzeti Örökség Intézete, melynek mai első sajtótájékoztatóján Radnainé Dr. Fogarasi Katalin, az intézet elnöke beszélt a jövőbeli tervekről és a történelmi emlékhelyek fontosságáról.


A mai rendezvény apropóját a közelmúlt két fontos temetésének – Horn Gyula néhai miniszterelnök és Katona Tamás történész-politikus – szervezése adta. Magyarországon jelenleg 11 nemzeti emlékhelyet tartanak nyilván. A fővárosban ilyen a XIV. kerület, a Hősök tere, a Magyar Nemzeti Múzeum vagy például a Rákoskeresztúri Újköztemető 298-as és 300-as, 301-es parcellája. Vidéken ilyen többek között az ismert Mohács, Történelmi Emlékpark vagy a Pákozdi Történelmi Emlékpark.

Ezeknek az emlékhelyeknek nemcsak a nemzeti emlékezet szempontjából van nagy jelentősége, de – ahogyan azt a Világszám kérdésére válaszolva elnökasszony megfogalmazta – a Magyarországra érkező turisták számára is fontos célpontok. Éppen ezért fontos, hogy lehetőség nyíljon ezek bemutatására.

Ehhez szorosabb együttműködésre és célzott tudományos és ismeretterjesztő munkára, valamint marketingre is szükség van, ahogyan a világban ez természetes és bevett módszer.

Az intézet egyik célja, hogy a temetőkben sírkertekben található történelmi jelentőségű sírok és emlékhelyek látogatása nemcsak kegyeleti helyszín, hanem valódi történelmi emlékhely is legyen. Nemcsak a turisták hanem a fiatalok számára is.

Ennek jegyében a tervek között szerepel hogy a Fiumei úti temető is megkapja a nemzeti emlékhely rangját, ahol számos hazai történelmi személyiség, író, költő, tudós nyughelye található. A holokauszt 70. évfordulója alkalmából album jelenik meg a budapesti Salgótarjáni úti zárt zsidó temetőről és fontos megemlékezések lesznek az első világháború kitörésének 100. évfordulója alkalmából.

© vilagszam.hu




Galéria:



Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz



Rémesen jó kirándulás!

A kategória további hírei:


KÖRNYEZETVÉDELEM
PÉNZTÁRCA
Még 60 milliárd a migránsok miatt
Több pénz kell az adófizetőktől
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Egzotikus helyek, ahol alig vannak turisták
Ha békére vágyna idén nyáron
RECIKLI
Ezért írj inkább kézzel!
Egy sor jótékony hatása van

Itt jártunk: Svájc

TOP
PIKÁNS

1. Mi van most az Adrián?

Egy magyar recepciós mesél

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban

Sztárjainkat is utolérte a szerelem

2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian

Hiányzó gyémántok

3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt

Készen állsz?

4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez

Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől

5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy

Elmondjuk, miért!

6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi

Köztük vagy?

7. Jolie keményen megvádolta Pittet

„Történt családon belüli erőszak…”

8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!

Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?

9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár

Nem akárhol buktak le

10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után

A királyi családban sem fenékig tejfel az élet

Műsoraink
2025.07.04. 18:35 Világszám - Inforádió
Tuvalu I.
2025.07.05. 10:05 Világszám - Inforádió
Tuvalu II.
2025.07.06. 10:35 Világszám - Inforádió
Tuvalu I. ism.
Közösség
Nap lánya

Szépség és kitartás

Szófelhő / Archív
--