Operát játszottak a Budapest Maraton futóinak

Fergeteges volt a hangulat a hétvégén

[Farmosi Nóra] publikálva: 2023-10-16 00:00:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A nőknél Barabás Eszter, a férfiaknál pedig az amerikai Mitchell Baum nyerte meg vasárnap a 38. Spar Budapest Maratont.

Novák Katalin köztársasági elnök jelére indult el vasárnap a 38. Spar Budapest Maraton. Kocsis Árpád versenyigazgató az MTI-nek elmondta, hogy Novák Katalin államfő az ELTE Lágymányosi Campusánál rajtoltatta el a mezőnyt, amelyhez utolsó futóként csatlakozik majd, hogy elkísérje nagynénjét, a 70 éves Gergely Editet, aki élete 41., egyben utolsó maratonját futja. Gergely Edit volt az, aki megszerettette a köztársasági elnökkel a futást.

Budapest, 2023. október 15. Novák Katalin köztársasági elnök (j) 70 éves nagynénjét, Gergely Editet kíséri a 38. Spar Budapest Maraton fesztiválon a Carl Lutz rakparton 2023. október 15-én. Az államfõ – aki maga is teljesítette már a Budapest Maratont – egy négyfõs családi stafétában, édesanyjával és két unokahúgával együtt segítette nagynénje élete 41., utolsó maratonját. Gergely Edit 5 óra 4 perc alatt teljesítette a távot. MTI/Koszticsák Szilárd

A Budapest Sportiroda tájékoztatása szerint 96 országból és több mint ezer magyar településről mintegy 23 ezren érkeztek a kétnapos rendezvényre, amelyen vasárnap reggel 9 órakor rajtoltak el a maratoni táv résztvevői. Köztük volt a 73 éves svéd Jan Paraniak és a 75. születésnapját ünneplő szlovák Eva Seidlova is, akik együtt összesen több mint ezer maratont teljesítettek már.

Budapest, 2023. október 15. Versenyzõk a 38. Spar Budapest Maraton fesztiválon a Clark Ádám téren 2023. október 15-én. MTI/Hegedüs Róbert

A leghosszabb távon gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott Mitchell Baum, aki 2:24:36 óra alatt ért célba, másodikként pedig Vigh Zoltán Krisztián (2:27:30) futott át a célvonalon.

A nőknél Barabás Eszter volt a leggyorsabb 2:54:17 órás teljesítményével.

Az indulók között volt Várhegyi Fanni, aki második alkalommal vett részt a maratonon. Az eddigi legjobb eredményével zárta a futást, a tavalyi idejéhez képest 20 percet javított ( 04:20:06 ). A fiatal sportoló az El Caminón döntötte el, hogy belevág a futásba, és rögtön a maraton szerelmese lett.

Várhegyi Fanni idén másodszor indult a maratonon

Fantasztikus volt a hangulat, jó volt a szervezés. Az útvonalon változtattak, a legnagyobb meglepetés a Magyar Állami Operaház előtt ért minket, ahol a Carmenből játszottak részleteket az Operaház zenészei. A Lánchíd is csodálatos volt, felemelő volt rajta végigfutni” – mondta Fanni lapunknak.